Elektrileping

Elektrimüük

LEPINGU SÕLMIMINE

Elektrilepingu sõlmimine on vajalik klientidele, kes soovivad osta elektrienergiat VKG Elektrivõrgud OÜ-lt valitud hinnapaketi alusel.

Lepingut saab sõlmida

  1. VKG Elektrivõrgud OÜ klienditeenindustes.
  2. Iseteeninduses aadressil https://eteenused.vkgev.ee. Elektrilepingu sõlmimiseks kasutage sisselogimisel ID-kaarti.

 

Tuleb meeles pidada, et elektrimüüjat saab vahetada ainult kuu vahetusel (s.t. kuu esimesest kuupäevast), aga elektrileping tuleb sõlmida vähemalt 21 kalendripäeva enne soovitud tarbimiskuu algust.

Elektrienergia ostuks ei ole elektrilepingu sõlmimine nõutav. Kui Te ei sõlmi elektrilepingut ühegi elektrimüüjaga, siis hakkab Teile elektrienergiat müüma endiselt Teie võrguettevõtja VKG Elektrivõrgud OÜ:

  1. üldteenuse alusel - väiketarbijatele – nendeks on kodutarbijad, korteriühistud, juriidilistest isikutest tarbijad peakaitsmega kuni 63А. Üldteenuse hind kujuneb börsihinna alusel, millele lisandub võrguettevõtja mõistlik kasum ja kulud.
  2. bilansihinnaga - juriidilistele isikutele peakaitsmega üle 63А. Bilansihinna, mille avalikustab Elering, moodustab elektrienergia bilansimaksumus, millele lisandub võrguettevõtja mõistlik kasum ja kulud. Juriidilistel isikutel on soovitav sõlmida elektrileping, sest bilansihinnaga elektri-energia on kõige kallim elektrienergia.